Gezonde worteltaart

Ingredienten
300 gram meel (ik gebruikte 200 gram havermeel en 100 gram amandelmeel)
2 eetlepels speculaaskruiden of pumpkin spice mix (ik ontdekte de kruidenmixen van Home – Green Gypsy Spices)
4 eieren
300 gram winterpeen
1/2 sinaasappel
150 gram dadels in fijne stukje gehakt
2 bananen
100 gram walnoten in fijne stukjes gehakt
4 eetlepels (magere) kwark
2 theelepels bakpoeder
evt. voor de topping (maar dat deed ik dus niet):
200 gram roomkaas
1/2 citroen
4 eetlepels honing
30 gram amandelmeel
Bereiding
Oven voorverwarmen op 180 graden.
Melen, walnoten, bakpoeder en kruidenmix door elkaar mengen.
Wortels en dadels heel fijn maken met de halve sinaasappel en de 2 bananen in de blender / hakmachine. Eieren er ook door mixen. Dit mengen door de droge ingrediënten van hierboven. Als je het echt superdeluxe wilt doen, splits je de eieren en voeg je de eiwitten voorzichtig toe nadat je ze in een aparte kom stijf hebt geklopt.
Bak een uur in de oven (zoals bij een cake kijken met een satéprikker of die er droog uit komt en de taart dus gaar is). Even in de oven laten afkoelen en dan eruit halen.
Als je er een topping op wilt: citroen uitpersen, mixen met de roomkaas, honing en amandelmeel en over de taart smeren als hij afgekoeld is.